R jak RePack-aging
12.jpg

Planowanie wakacji to ważna cześć urlopu. Zaczynam myśleć, gdzie pojadę latem, jak tylko wracam z nart.

Podobnie jest z prezentami - spora cześć przyjemności z ich otrzymywania, to rozpakowywanie. Ten moment, gdy pociągamy za satynową tasiemkę, tuż przed tym, jak ukaże się zawartość pudełka, pod palcami szeleści pergamin itd. - tak się właśnie budzą pierwsze emocje. Opakowanie to turbo ważna część wizerunku marki. Szczególnie istotna, gdy sprzedajemy coś w internecie. Bo zanim nasz świeżo zdobyty klient zobaczy, co właściwie kupił, spojrzy na pudełko. Powinno ono mówić: „jestem co najmniej tak estetyczne jak moja zawartość, więc spodziewaj się wszystkiego co najlepsze!”

Ale opakowanie poza tym, że wygląda i coś komunikuje, musi zabezpieczać produkt w transporcie. W LOTS dodaliśmy sobie jeszcze dodatkowe kryterium - umiarkowana szkodliwość dla środowiska. Bo choć wierzymy w magię doskonale zapakowanych prezentów, to wiemy też, że te piękne pudelka i torebki mają krótki żywot. Szybko spełniają swoją funkcję i trafiają do kosza.

Dość długo szukaliśmy naprawdę ekologicznej tektury, czyli takiej, która będzie się składała w całości z odzyskanego w wyniku recyklingu surowca. I dość szybko okazało się, że jest zbyt cienka. Ponowie kurierzy dostarczali nasze pierwsze paczki w niesatysfakcjonującej nas formie.

Musieliśmy nasze bardzo estetyczne pudelka z logo LOVE ON THE SNOW pakować w dodatkową tekturę falistą, żeby zachowały klasę. Nadal w miarę eko - bo w końcu to tektura i nadaje się do recyklingu - ale nie tak radykalnie eko, jak byśmy sobie życzyli.

Dodatkowo tekturowe pudełka są narażone na wilgoć, dlatego by nie narażać ich zawartości na zniszczenie, warto je jeszcze jakoś zabezpieczyć. I tu trafiamy na genialny i fatalny zarazem wynalazek - FOLIOPAK. Budzi nasze największe i najgorsze emocje, dlatego mamy postanowienie, by na stałe wyeliminować go z obiegu.

Jedną z opcji są biodegradowalne foliopaki, do których wprowadzenia szykuje się dostawca naszych pudełek firma zapakuj.to. Liczmy, że uda im się przed jesienią i będziemy mogli wypróbować.

Druga to fiński start-up RePack https://www.originalrepack.com/about/

Jego założyciele odczuwali ten sam dyskomfort co my, za każdym razem, gdy praca w agencji kreatywnej zmuszała ich do nadania czegoś w foliopaku. A ponieważ na codzień zajmowali się designem, między jednym zleceniem, a drugim, zaprojektowali pierwszą ekologiczną i wielorazową alternatywę dla foliopaków. Połączyli ten produkt z odpowiednim modelem biznesowym oraz motywacyjnym programem lojalnościowym dla klientów swoich klientów od kilku lat zgarniają nagrody.

Mechanizm jest prosty: po wyjęciu przesyłki, składamy torbę RePack-a na płasko i wrzucamy do najbliższej skrzynki pocztowej. Odesłanie jej do centrali RePack-a nic nas nie kosztuje, bo RePack podpisał umowę o współpracy z urzędami pocztowymi - polskim także. W zamian, dostajemy kupon zniżkowy na zakupy w sklepach-partnerach RePack-a. 

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl